Web & Grafik Tasarım

Sciespo Web ve Grafik Tasarımı

Markanızı, ürün veya hizmetlerinizi en iyi şekilde tanıtacak. Kurumsal itibarınızı ön plana çıkaracak bir web sayfası ve markanız için yapacağımız özgün grafik çalışmaları ile kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtacak çalışmalar hazırlıyoruz.

Web tasarım, web sitesi hizmetlerinin tamamını kapsayan ve fazla sayıda hizmeti içeren bir terimdir. Sciespo dijital ajans olarak; kodlama, yazılım, içerik oluşturma, anahtar kelime analizi, SEO performansını artırmaya yönelik optimizasyon çalışmaları dahil olmak üzere taleplere göre web sitesinin görsel tasarımının oluşturulmasından, web sitesinin yayına alınmasına kadar ki bütün aşamalarda gerekli hizmeti vermekteyiz.

Web ve Grafik Tasarımı Nedir?

İnternet tarayıcılarında kolay bir şekilde görüntülenebileceği tasarım olan web tasarımı HTML tabanlı olup uzman ekibimiz tarafımızdan geliştirilmektedir. Kaliteli bir web tasarımı, web sitesinin hedef müşteri kitlesini yakalamasında son derece önemli olup özellikle kullanıcı için erişimi kolay olmalıdır.

Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kuruluşların, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği çalışmadır. Web tasarım nedir? denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü denilebilir.

Hazırlanan Grafikler sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek şekilde tasarlanması oldukça önemlidir. Grafik, logo, fotoğraf veya simgelerin düzgün kullanılması site hızını arttırmaktadır. Renklerin seçimi her ne kadar isteğe bağlı da olsa renkler kurum kimliğinizi yansıtmakta oldukça önemlidir.

Web sitesi hizmetlerimizi aşağıdaki başlıklar şeklinde özetleyebiliriz: 

  • Web sitesi arayüzü tasarımı
  • Front-end kodlama
  • İçeriğin oluşturulması veya mevcut içeriğin yayına uygun hale getirilmesi
  • Web sitesinin içerik yönetim yazılımıyla entegre çalışır hale getirilmesi
  • İçeriğin sisteme girilmesi
  • Yabancı dilde uygulanacaksa farklı dillerde tercümelerin temin edilmesi ve sisteme girilmesi
  • Yayın öncesi responsive uygulama, mobil uyumluluk, browser uyumluluğu ve kullanım testlerinin yapılması
  • Arama motoru performans ölçümlerinin sağlanması
  • Web sitesinin test yayınına alınması ve iş teslimi. 

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Her çalışmada olduğu gibi hedefleme yapmak web tasarım çalışmalarında da oldukça önemlidir. Web sitesinin amacına hizmet eden bir tasarımda olması, şirketi müşteriye en doğru ve en hızlı şekilde yönlendirmesi, kullanıcı dostu olması ve arama motorlarına uygun formatta kodlanması gerekmektedir.

Web tasarımının, web sitesinin ziyaretçi trafiğinin artmasına ve ziyaretçilerin sitede uzun süre zaman geçireceği şekilde tasarlanması, web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını sağlayacaktır. Müşteri odaklı yapılan bir web tasarım çalışması; müşterinin ihtiyaçlarına cevap veren, dinamik, yönetilebilir, işlevsel, SEO uyumlu, kurumsal kimliği doğru yansıtan ve ziyaretçilere güven veren formattadır. Web sitesinde ürün ve hizmet tanıtımının yapılmasında son derece önemli olup potansiyel hedeflenen müşteriye kolayca ulaşmayı sağlar.

Call Now ButtonBizi Arayın