Sosyal Medya Yönetimi

Sciespo Sosyal Medya

Müşteriler markalara sesini duyurmak veya yorumunu iletmek üzere sosyal kanalları kullandığı için satın alacağı ürün hakkında markanın yorumunu değil, ürünü kullanmış ve ürün hakkında yorum yapmış başka bir müşterinin deneyimini dikkate alır ve dolayısıyla kullanıcılar satın alma kararını vermeden önce diğer kullanıcıların yorumuna göre hareket ediyor.

Sosyal medya uygulamalarının popülerliği birçok kişinin bu hesaplar arasındaki yönetimi nasıl yapacağına dair kafalarında soru oluşmasına neden olur. Sosyal medya yönetimi var olan sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğine, sayfaların büyümesi için nasıl bir işlem yapılması gerektiğine, imaj yönetiminin nasıl olması gerektiğine ve kriz anlarında nasıl yollar izlenmesi gerektiğine cevap verir. Pazarlama stratejileri arasında sosyal medya oldukça önemli bir yer ve bilişim hizmeti sağlamaktadır.

Günümüzde sosyal medya kullanımının her geçen gün daha da artmasıyla profesyonel bir iş partneri ile çalışmanın önemi oldukça arttı. Bu durumda profesyonel sosyal medya partneri ile çalışarak doğru stratejiyi minimum maliyetle en efektif kullanıcı deneyimini yönetmenizi ve kullanıcı sadakatini yakalamanızı sağlar.

Sciespo dijital ajansı olarak markanızın Facebook, Instagram, Twitter ve Linkedin başta olmak üzere tüm sosyal platformlardaki potansiyel takipçilerinizi analiz ederek markanız için doğru hedef kitleyi belirliyoruz. Hesaplarınızı düzenli olarak aktif tutuyor ve müşterilerinizle etkileşimi arttırıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medyanın özünde tanımı yapacak olursak ilk olarak akla ‘’paylaşmak’’ olarak geliyor. Sosyal medya kişilerin paylaşım yapmalarına olanak sağlayan, kişisel veya kurumsal sayfalar aracılığıyla dijital içerik ve görsel oluşturup görüş ve düşüncelerinizi, günlük yaşamınızı, nerede, neler yaptığınızı, fotoğraf ve videolarınızı, markanızı ve reklamlarınızı çevrenizdeki insanlara ulaştırabilen online bir ağdır.

Nasıl Yapıyoruz?

Özel Strateji Geliştirme

 • Kurum veya işletmenizin hedef kitlesini ve gelecek planlarını göz önüne alarak; benzer kurumların ve işletmelerin analizini yapıyoruz.
 • Analiz sonuçlarını ve beklentilerinizi birleştirerek hangi sosyal ağlarda, nasıl bir dille, nasıl bir içerik stratejisi ile yer alması gerektiğini yani kısacası sizin sosyal medya kimliğinizi oluşturuyoruz.

Takvim ve Planlama

 • Kurum veya işletmenizin için belirlenen sosyal medya kimliği doğrultusunda aylık olarak içerik planlaması yapıyoruz.
 • Gelecek ayın tüm içerik planlarını sizin tarafınızdan süzgeçten geçirilmiş ve onaylanmış olarak paylaşıma hazır duruma getiriyoruz.
 • Ay içinde gerçekleşen gündeme dair konular hakkında (Güneş tutulması, dünya çapında yaşanan ilgi çekici bir olay, ülkesel yaşanan büyük başarılar v.b.) kurum ve işletmeniz ile ilişkili özel içerikler oluşturuyoruz. Real-time (Eş zamanlı) adını verdiğimiz bu içeriklerle markanızın çok daha geniş kitlelere ulaşması ve sosyal medyada konuşulan konulardan uzak kalmaması öenm veriyoruz.
 • Yarışmalarla ve etkileşimi yüksek paylaşımlarla sosyal medyada markanızdan olumlu olarak sıkça bahsedilmesini sağlayacak içerikler oluşturuyoruz.

Takip ve Yönetim

 • Kurum veya işletmenizin yer aldığı tüm sosyal ağlarda gelen mesajlar, yorumlar markanızın dili doğrultusunda cevaplanarak takipçilerle hızlı iletişim sağlanıp takipçi bağlılığı sağlanır.
 • Takipçiniz olmayan ama sosyal medyada kurum veya işletmenizin hakkında konuşan takipçiler mention takibi ile tarayarak markanızın itibar yönetimini ve iletişimini sağlıyoruz.
 • Potansiyel müşteriniz olabilecek kullanıcılar ile iletişime geçerek marka bilinirliği ve marka sadakati oluşturulmasına yardımcı oluyoruz.
 • Markanız hakkında sosyal medyada oluşabilecek kriz durumlarını önceden anlayarak, olası durumlar için gerekli kriz planları hazırlıyoruz.

Dikkat Çekici Tasarımlar

 • Görsel etkiye çok önem veriyoruz.
 • İçeriklerinizle uyumlu, marka kimliğinizle bağlantılı, mesajlarınızı takipçilerinize daha etkili iletilmenizi sağlayacak ilgi çekici tasarımlar hazırlıyoruz.
 • Sosyal medyada kullanıcıların çoğu zaman paylaşılan içerikten önce görsele göre etkileşim gösterdiği göz önüne alındığından, başarılı ve etkili görsellerin markanızın en büyük destekçisi olduğuna inanıyoruz.

Sosyal Medya Raporları

 • Aylık olarak kurum veya işletmenizin tüm sosyal ağlardaki takipçi, etkileşim, içerik ve itibar raporlamasını yapıyoruz.
 • Yarışma ve kampanyalar sonrası detaylı raporlarla yarışmanın markanıza etkilerini sizinle paylaşıyoruz.
Call Now ButtonBizi Arayın